Parafia pod wezwaniem św. Barbary w Świętem koło Łasina obejmuje teren wsi Donowo, Goczałki, Huta, Kozłowo, Krzywka, Łasinka, Osówko, Partęczyny, Wielka Tymawa, Wałdówko oraz, oczywiście, Święte. Kościół parafialny mieści się w Świętem, poza tym w Wielkiej Tymawie znajduje się kaplica (zobacz zdjęcia), w której odprawiane są niedzielne Msze święte.

Msze święte sprawuje się:

W niedziele i święta:
7:45 - Kościół w Świętem
9:15 - Kaplica w Tymawie
11:00 - suma w Kościele w Świętem

W dni powszednie:
o 8:00 lub 18:00
zgodnie z aktualnymi ogłoszeniami

Spowiedź święta:

Okazja do spowiedzi jest codziennie w dni powszednie na 20 minut przed Mszą świętą w Kościele. Do tego sakramentu można również przystąpić w niedzielę 15 minut przed Mszą świętą w kaplicy w Tymawie oraz 20 minut przed Mszą świętą poranną. Nie spowiada się przed Sumą.

Koronka do Miłosierdzia Bożego:

W każdą niedzielę o 7:30 odmawiana jest koronka do Miłosierdzia Bożego.

Nowenna do MBNP:

W każdą środę w łączności ze Mszą św. odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, patronki naszej diecezji.

Wypominki:

Pod koniec Mszy świętych niedzielnych w kościele w Świętem, to jest Mszy świętej o 7:45, oraz Sumy odprawiane są tzw. wypominki roczne za zmarłych.

Biuro parafialne:

Biuro parafialne jest czynne codziennie w dni powszednie po Mszy świętej.