polish version english version

Ogłoszenia parafialne

 

Zesłanie Ducha Świętego. 

(31.05.2020) 

 

  1. Od jutra rozpoczyna się czerwiec, miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w łączności ze Mszą świętą.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy: jutro – NMP Matki Kościoła, w środę – wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, w czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana, w piątek – wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika, a w przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  3. W związku z najnowszą decyzją Ministra Zdrowia, od przyszłej niedzieli msza święta o 9.30 odprawiana będzie w kaplicy, wróci też modlitwa wypominkowa a zmarłych.
  4. Również od przyszej niedzieli przestanie obowiązywać dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i obowiązkowych Mszach świętych.
  5. Od poniedziałku do piątku włącznie, pół godziny przed Mszą świętą będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcie Komunii Świętej.
  7. Bardzo dziękuję za sprzątniecie kościoła w zeszłym tygodniu paniom: Marii Rysztak, Patrycji Sieklińskiej i Danucie Ogryzek. O sprzątnięcie kościoła  w nadchodzącym tygodniu proszę panie: Teodozję Matysek, Marzenę Brzózkowską i Hannę Azner, a w kaplicy panią Dorotę Olszak
  8. Green Office Ecologic oraz Stowarzyszenie „ Pro Missio” zwróciły się do naszej Parafii z prośbą o zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór zebranych sprzętów będzie miał miejsce 02 czerwca   (najbliższy wtorek) o godzinie 10.00. Bardzo proszę o dostarczenie do tego czasu zużyty sprzęt (jak co roku).

 

RODZAJE SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO PODLEGAJĄCE ZBIÓRCE:

 

 Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

 

  1. Pralki
  2. Suszarki do ubrań
  3. Zmywarki
  4. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki
  5. Piece elektryczne
  6. Elektryczne płyty grzejne
  7. Mikrofalówki
  8. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia do gotowania i innego typu przetwarzania żywności
  9. Elektryczne urządzenia grzejne
  10. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych
  11. Wentylatory elektryczne
  12. Urządzenia klimatyzacyjne
  13. Pozostały sprzęt wentylujący, wyciągi wentylujące i sprzęt konfekcjonujący

 

               Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:  

 

  1. Odkurzacze
  2. Zamiatacze do dywanów
  3. Pozostałe urządzenia czyszczące
  4. Urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych
  5. Żelazka i pozostałe urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań
  6. Tostery
  7. Frytkownice
  8. Rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań
  9. Nożyce elektryczne
  10. Urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do masażu ciała
  11. Zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu
  12. Wagi
  13. Pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego

 

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny

 

  1. Komputery duże stacjonarne
  2. Stacje robocze
  3. Jednostki drukujące
  4. Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura
  5. Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura
  6. Notebooki
  7. Drukarki
  8. Tusze atramentowe
  9. Notepady
  10. Sprzęt kopiujący
  11. Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania
  12. Kalkulatory kieszonkowe i biurowe
  13. Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną
  14. Terminale i systemy użytkownika
  15. Faksy
  16. Telefaksy
  17. Telefony
  18. Automaty telefoniczne
  19. Telefony bezprzewodowe
  20. Telefony komórkowe
  21. Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne
  22. Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej

 

Sprzęt audiowizualny

 

  1. Odbiorniki radiowe
  2. Odbiorniki telewizyjne
  3. Kamery video
  4. Sprzęt video
  5. Sprzęt Hi-fi
  6. Wzmacniacze dźwięku
  7. Instrumenty muzyczne
  8. Pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne

 

 Narzędzia elektryczne i elektroniczne

 

  1. Wiertarki
  2. Piły
  3. Maszyny do szycia
  4. Narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub śrub
  5. Narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań
  6. Narzędzia do rozpylania
  7.  Kosiarki  i inne narzędzia służące do prac ogrodowych
  8. Pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne

 

Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy

 

  1. Kolejki elektryczne lub tory wyścigowe
  2. Kieszonkowe konsole do gier video
  3. Gry video
  4. Sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi
  5. Zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym

 

Przyrządy do nadzoru i kontroli

 

  1. Czujniki dymu
  2. Regulator ciepła
  3. Termostaty
  4. Urządzenia pomiarowe używanie w gospodarstwie domowym

 

Automaty do wydawania

 

  1. Automaty do wydawania napojów gorących
  2. Automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami
  3. Automaty do wydawania produktów stałych
  4. Automaty do wydawania pieniędzy – bankomaty
  5. Inne wydające wszelkiego rodzaju produkty

 

Baterie i Akumulatory

 

  1. Baterie i akumulatory ołowiowe
  2. Baterie i akumulatory niklowo –kadmowe
  3. Baterie alkaliczne

 

INTENCJE MSZALNE

        31.05. - 07.06.2020.

 

 

 

31

NIEDZIELA

Zesłania Ducha Świetego.

8.00

+ Roman, Balbina i Walenty Karaś oraz Monika, Bernard i Zbigniew Malak.

9.30

+ Józef i Roman Wojtaszewscy, Stanisława i Albin Górscy.

11.00

+ Zofia i Bogusław Kurs, Marzena, Zofia i Władysław Orłowscy.

1

Poniedziałek

18.00

+ Marianna i Grzegorz Żubertowscy

2

Wtorek

18.00

O Łaskę nawrócenia dla Rafała.

3

Środa

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Świętej Barbary dla Cecylii z okazji 80 Urodzin.

4

Czwartek

18.00

Zofia i Zygmunt Projs oraz pozostali zmarli z rodziny.

5

Piątek

18.00

+ Irena Zawacka.

6

Sobota

16.00

+ Paulina Jakubicz (w 17 rocznice śmierci) i pozostali zmarli z rodziny

7

NIEDZIELA

Trójcy Przenajświętszej.

8.00

+ Halina i Jan Bienertowie oraz Anna Olszewska.

9.30

+ Antoni Gniuchowski.

11.00

+ Ignacy Susek (w 14 rocznicę śmierci) i pozostali zmarli z rodziny.