polish version english version

Ogłoszenia parafialne

6 Niedziela Wielkanocna (01. 03. 2016)

  1. W tym tygodniu będziemy obchodzili następujące uroczystości, święta i wspomnienia: jutro –Świętego Atanazego – biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski (uroczystość nakazana), w czwartek – wspomnienie Świętego Floriana – męczennika, a w piątek Święto  Świętych Filipa i Jakuba Młodszego – Apostołów, a w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. (Przeniesiona z czwartku).
  2. Od dzisiaj rozpoczął się maj – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa w tym tygodniu odprawiać będziemy w dni powszednie o godzinie 17.30 (pół godziny przed Mszą świętą), a w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w łączności ze Mszą świętą o godzinie 11.00.
  3. Do czwartku włącznie modlić będziemy się o dobre urodzaje, a w   poniedziałek podczas Mszy świętej dokonam poświecenia pól i zasiewów.
  4. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:  Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tym miesiącu chorych  posługą sakramentalną odwiedzę  wyjątkowo w sobotę.
  5. Pani Halina Osińska z Plesewa organizuje wyjazd autokarowy do Torunia na Uroczystość poświęcenia Świątyni p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, która odbędzie się 18.05.2016 r. wyjazd z Plesewa o godzinie 9.45. Koszt pielgrzymki -50 zł. Zapisy u pani Haliny Osińskiej lub w biurze Parafialnym w Łasinie.

INTENCJE

 

(od 01.05.2016 – 08.05.2016)

 

1

 

NIEDZIELA

7.45

+ Wacław, Stefania, Stanisław Bernaciak, Kunegunda, Izydor i Bogusław Nelkowscy.

9.15

+ Eugeniusz Antczak (w rocznicę śmierci).

11.00

W intencji dzieci I-szo Komunijnych

2

Poniedziałek

18.00

+ Łucja i Krystyna Fabińskie.

 

 

 

3

 

 

 

Wtorek

7.45

+ Joanna i Alojzy Konowalscy, Helena i Tadeusz Dąbrowscy, Janina i Władysław Kowalscy.

+ Stefania i Stanisław Bernaciakowie oraz

   Justyna Janus

9.15

+ Jadwiga Truszczyńska

11.00

+ Marzena Orłowska (w kolejną rocznicę śmierci) oraz pozostali zmarli z rodziny Jończak, Radzimscy i Orłowscy.

4

Środa

18.00

+ Franciszek i Agnieszka Korczakowie.

5

Czwartek

18.00

W intencji Parafian.

6

Piątek

18.00

W pewnej intencji

7

Sobota

17.00

Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Świętej Barbary dla rodziny Jakimcio.

8

NIEDZIELA

7.45

+ Magdalena i Kazimierz Bartkowscy oraz Józef Kalinowski

9.15

+ Jerzy Sobczyk (w 9 rocznicę śmierci) oraz pozostali zmarli z rodziny

11.00

+ Stanisław, Leokadia i Franciszek Cybulscy oraz pozostali zmarli z rodziny Cybulskich.