NIEDZIELA PALMOWA
(24.03.2023)
1. W tym tygodniu przypadają najważniejsze dni w roku liturgicznym:
Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Wielkiej Nocy.
- Wielki Czwartek: okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach 19.00 – 22.00, i w piątek od 19.00 – 22.00 i w Wielką Sobotę – od 12.00- 19.00.
- Wielki Piątek: OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY (powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i trzykrotny posiłek w ciągu dnia – w tym tylko jeden do syta).
- W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej
- Po nabożeństwie Wielkopiątkowym, będziemy Adorować Pana Jezusa w Grobie. Ze względu na to, aby Pan Jezus nie był sam, proszę o Adorowanie wg podanego planu Adoracji.
- Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
- Wielka Sobota: Święcenie pokarmów i wody: o godzinie 12.30 w Goczałkach, o godzinie 13.00 w Wielkiej Tymawie, a o 13.30 w Świętem.
- Wigilia Paschalna rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.00. Msza Rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.00. Msze święte w Niedzielę Wielkiej Nocy odprawione będą o godzinie 6.00 i 11.00 w kościele, a w kaplicy o godzinie 9.30.
- W wigilię paschalną proszę o przyniesienie świec.
Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek i wtorek – pół godziny przed Mszą świętą. Dodatkowo będzie możliwość spowiedzi w Łasinie w najbliższą środę.
Dziękuję serdecznie osobom, które sprzątnęły kościół i kaplicę. Bóg zapłać!!!
W związek Małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:
- Oskar Janta - Lipiński, zamieszkały w Krzywce
Marta Gutmańska, zamieszkała w Toruniu
Zapowiedź 1
Plan Adoracji Przy Ciemnicy
28. 03.2024
WIELKI CZWARTEK
19.00-20.00 Ministranci
20.00-21.00 Róża Różańcowa im Błogosławionego Księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego.
21.00-22.00 Róża Różańcowa Błogosławionej Marii Karłowskiej.
Plan Adoracji Przy Grobie Pańskim
29/30.03.2024
WIELKI PIĄTEK
po ceremoniach ok. 19.00-20.00 Służba Ołtarza (Ministranci).
20.00-21.00 Róża Różańcowa Świętej Królowej Jadwigi.
21.00-22.00 Róża Różańcowa Matki Bożej Królowej Polski.
WIELKA SOBOTA
12.00– 13.00 Dzieci przygotowujące się do I Komunii święte oraz ich rodzice.
13.00-14.00 Święte Blok.
14.00–15.00 Huta i Plesewo.
15.00-16.00 Goczałki.
16.00–17.00 Tymawa.
17.00– 18.00 Kozłowo i Krzywka (cała)
18.00- 19.00 Święte Pozostali mieszkańcy
Niedziela Palmowa
(24.03.2024)
24 |
NIEDZIELA PALMOWA |
8.00 |
+ Krystyna, Józef, Mateusz Welk i Cezary Nowicki. |
9.30 |
+ Eugeniusz Smolarczyk. |
||
11.00 |
+ Krzysztof Radzimski (w 18 rocznicę śmierci), Ryszard Jończak oraz Pozostali zmarli z rodziny Radzimskich, Jończak i Orłowskich. |
||
25 |
Poniedziałek |
18.00 |
+ Krystyna Gulbertowicz (w 2 rocznicę śmierci). |
26 |
Wtorek |
18.00 |
+ Zenon Zamyślewski. |
27 |
Środa |
9.00 |
O szczęśliwe rozwiązanie i dalszą Opiekę Bożą dla Rodziny. |
28 |
WIELKI CZWARTEK |
18.00 |
W intencji Kapłanów. |
29 |
WIELKI PIĄTEK |
18.00 |
Nie ma Mszy świętej. |
30 |
WIELKA SOBOTA/ WIGILIA PASCHALNA |
19.00 |
|
31 |
WIELKANOC |
6.00 |
W intencji Parafian. |
9.30 |
W pewnej intencji |
||
11.00 |
+ Tadeusz Łękawski (w kolejną rocznicę śmierci) |