V Niedziela Wielkanocna

(02.05.2021)

1. W najbliższym tygodniu kalendarza liturgicznego będziemy obchodzić: w poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski, we wtorek – wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, w czwartek -  Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego, a w sobotę – Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika.
  2. Trwa maj – miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwo majowe: jutro w łączności ze Mszą święta o godzinie 11.00, w pozostałe dni powszednie – w łączności ze Mszą świętą, a w przyszłą niedzielę w łączności ze Msza świętą o godzinie 9.30. W związku z powyższym w najbliższą niedzielę wypominkami modlić się będziemy o godzinie 8.00 i o 11.00.
  3. Przypominam o obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach majowych dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w tym i w przyszłym roku (przynajmniej połowę nabożeństw). Książeczki uczestnictwa można odebrać w zakrystii.
W naszym kościele obowiązuje następująca zasada dotycząca przyjmowania Komunii świętej: osoby ustawione w kolejce od strony ołtarza Matki Bożej, otrzymują Komunię świętą do ręki (w pierwszej kolejności), a następnie osoby ustawione w kolejce od strony ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa przyjmują Komunię świętą bezpośrednio do ust.

W budynku kościoła OBOWIĄZUJE NAKAZ noszenia maseczki (zakrywającej usta i nos).

(25.04 - 02.05.2021)

+ Natalia i Alfred Domozych, Janina

i Franciszek John.

W intencji Parafian.

11.00

+ Daniela Kulpa (z okazji urodzin)

i pozostali zmarli z rodziny.

8.00

+ Justyna Janus oraz Stefania i Stanisław Bernaciakowie.

W intencji Parafian.

+ Łucja Fabińska i pozostali zmarli

z rodziny Fabińskich.

+ Bronisława Brzoskowska.

18.00

W intencji Róży Różańcowej z Krzywki.

16.00

+ Marianna i Grzegorz Żubertowscy.

+ Eugeniusz Antczak

(w 8 rocznicę śmierci).

15.30

W intencji nowo ochrzczonych dzieci

i ich rodzin.

+ Magdalena i Kazimierz Bartkowscy oraz Józef Kalinowski i pozostali zmarli

z rodziny.

+ Zbigniew Sobczyk.

11.00

+ Ks. Bernard ( w rocznicę śmierci), Stanisław i pozostali zmarli z rodziny Cybulskich.