11 Niedziela Zwykła.

(12.06.2021)

1. W najbliższym tygodniu kalendarza liturgicznego będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  2. Trwa czerwiec – miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie – w łączności ze Mszą świętą, a w przyszłą niedzielę w łączności ze Mszą świętą o godzinie 9.30. W związku z powyższym w najbliższą niedzielę wypominkami modlić się będziemy o godzinie 8.00 i o 11.00.
  3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w mszach świętych Oktawy Bożego Ciała i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4.  Również serdecznie dziękuję za przywiezienie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z którego dochód przeznaczony będzie na potrzeby misji.
  5. Pani Halina Osińska z Plesewa organizuje wyjazd do Chełmna na Zjazd Róż Różańcowych dnia 03.07.2021. Wyjazd o godzinie 7.40 z Plesewa, a o 8.00 z Łasina. Koszt: 40 złotych od osoby. Zapisy u pani Haliny Osińskiej.

W naszym kościele obowiązuje następująca zasada dotycząca przyjmowania Komunii świętej: osoby ustawione w kolejce od strony ołtarza Matki Bożej, otrzymują Komunię świętą do ręki (w pierwszej kolejności), a następnie osoby ustawione w kolejce od strony ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa przyjmują Komunię świętą bezpośrednio do ust.

W budynku kościoła OBOWIĄZUJE NAKAZ noszenia maseczki (zakrywającej usta i nos).

(13.05 - 20.06.2021)

+ Jan Żychowksi

+ Antoni Gniuchowski i pozostali zmarli z rodziny.

+ Helena i Józef Dombrowscy oraz Marianna i Kazimierz Cywińscy.

+ Bogdan Brzoskowski (w 25 rocznicę śmierci)

+ Zofia i Zygmunt Projs oraz pozostali zmarli z rodziny.

W pewnej intencji.

+ Wiktor, Franciszek, Władysław i Tomasz Sikorowie.

+ Alojzy i Damian Janta – Lipińscy.

W intencji Parafian.

+ Eugeniusz Matysek

+ Janina Wiśniewska.

+ Halina i Jan Bienertowie oraz Józef Welk.